Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech

cena od 4 455 Kč termín: 20.06.2019 délka: 5 dní (zájezd č. 485907)

5 - denní zájezd

Poloha: Klášter Ettal – zámek Linderhof – zámek Neuschwanstein – zámek a jezero Herrenchiemsee – soutěska Partnachklamm – Zugspitze – visutý most Highline 179 – hrad Ehrenberg – Bad Tölz –Garmisch-Partenkirchen (GaPa)– Lermoos Jako bonus nás v případě hezkého počasí čeká velkolepá ohnivá show Hory v plamenech – Berge im Flammen.

Program : 1. den: Odjezd v pozdních večerních až nočních hodinách (Česká Třebová okolo 22.00) směr Praha, Rozvadov, Mnichov. 2. den: Ráno krátce zastavíme u benediktýnského kláštera  Ettal a navštívíme první zámek  a zahrady Ludvíka Bavorského - Linderhof . Přejezd do Rakouska. Výjezd lanovkou na nejvyšší německou horu Zugspitze (2 962 m n. m.) s velmi působivými výhledy, dojezd na ubytování v malebném vysokohorském středisku  Lermoos pod Zugspitze s překrásnými výhledy na masiv Zugspitze. 3. den: Po snídani odjezd do městečka  Schwangau  pod zámkem  Neuschwanstein , který se stal předlohou pro hrad Šípkové Růženky. Vypravíme se také ke strži  Pöllatschlucht s Mariánským mostem  i ke kouzelnému jezeru  Alpsee . Prohlídka zámku Neuschwanstein. Odpoledne zastavíme ve středověkém městečku Füssen se štítovými domy s možností procházky malebnými uličkami až k místnímu zámku (dříve pevnosti). Přejedeme do Reute, kde navštívíme nejdelší visutý most v Alpách Highline 179 , dlouhý 406 m a dosahující výšky 114 m. Odvážní přejdou závěsný most spojující ruiny hradu Ehrenberg a pevnost Claudia , ostatní se projdou po překrásném okolí. Návrat do hotelu do Lermoosu. Večer, pokud počasí dovolí, budeme z okolí hotelu nebo z hřiště sledovat ty nejúchvatnější obrazce vyčarované svatojanskými ohni na masivech  Zugspitze, Sonnenspitze i Grubigstein . Dech beroucí ohnivá show začíná ve 22.00, kdy se na okolních horách rozzáří asi 10 000 ohňů, které vytvoří nejrůznější obrazce a řetězy. Jedná se o jednu z nejkrásnějších alpských podívaných. V případě špatného počasí se ohně nekonají. 4. den: Po snídani odjezd do  Garmisch-Partenkirchenu , zastávka u skokanských můstků, nenáročná procházka soutěskou Partnachklamm , kterou vyhloubila řeka Partnach hluboko v masivu Wettersteingebirge.   Přejezd do malebného městečka s malovanými domy Bad Tölz , známého ze seriálu Big Ben, procházka lázeňským městečkem.  Dojedeme do přístavu Prien-Stock , odkud se lodí vydáme na poslední a nejluxusnější zámek šíleného krále Ludvíka Bavorského Herrenchiemsee , který se nachází na ostrově v jezeře Chiemsee . Prohlídka zámku, opět v ČJ.  K večeru odjezd z Prien-Stock zpět do ČR. 5. den: Návrat do ČR v po půlnoci (Česká Třebová okolo 4.00), další dle trasy.

Další informace : Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen. Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit. Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář. Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Ubytování: hotel **+

2x ubytování ve ***penzionu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím s možností přistýlky

Stravování: snídaně

2x snídaně (formou bohatého bufetu)

Doprava: autokarem

Zájezdovým autobusem s Wc a klimatizací Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň; +200 Kč: Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim, Lanškroun, Svitavy. Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit dle jejich potřeb. Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

Nabízí

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Hýblova ulice 286
56002 Česká Třebová
telefon: 777025093

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Berlín 0 °C
Berlin-Tegel 1 °C
Drážďany -2 °C
Duesseldorf 4 °C
Frankfurt 1 °C
Hamburg 4 °C
Koeln / Bonn 2 °C
Mnichov -1 °C
Nuernberg -2 °C

Základní informace

Německo

Německo
Hlavní město: Berlín
Počet obyvatel: 82 539 084
Měna: EUR
Rozloha: 356,780 km2

Místopisy

  • Berlín

    Hlavní město SRN leží v jezernaté, nížinné krajině Braniborska. Po 2. svět. válce byl Berlín rozdělen na 4 okupační sektory - z vých. sektoru se stalo hl. město NDR, ostatní…

  • Bavorsko

    Bavorsko je největší německá spolková země (rozloha: 70 548 km2), která zabírá 20 % celkové plochy Německa. Je také druhou nejlidnatější zemí (po spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko);…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nemecko.vasezajezdy.cz/zajezdy/nemecko-zamky-sileneho-krale-zugspitze-a-hory-485907/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nemecko.vasezajezdy.cz