Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa

cena od 3 790 Kč termín: 17.05.2019 délka: 3 dní (zájezd č. 513854)

3 - denní zájezd

Poloha: Bastei – Königstein – Lilienstein – Hřensko – Pravčická Brána – Edmunova soutěska – Kamenice – Bad Schandau – lázně Toskana – Sprévský les – Lübbenau – Lehde – Kromlau – Ďáblův most - rokle azalek a rhododenronů  Rozkvetlý prodloužený víkend s ubytováním v legendárním ****hotelu Praha v Hřensku.

Program: 1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Č.Třebová okolo 4.00) směr Pardubice, Praha, Königstein. Dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei . Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €). Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein , kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv). Na vrcholu další stolové hory ( vyjedeme výtahem)   Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €). K večeru odjedeme na ubytování v srdci národního parku České Švýcarsko do hotelu Praha v Hřensku na břehu říčky Kamenice. Večeře. 2. den: Volný den v Hřensku . Využít jej lze k turistice k Pravčické bráně , kde se nachází proslulý 16 m vysoký skalní oblouk s dolním rozpětím 26 metrů, který je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska. Je možné i sejít k lodičkám a do Hřenska doplout Edmundovou soutěskou (asi 90 Kč). V případě zájmu minimálně 20 osob vyjedeme večer autobusem do malebných lázní  Bad Schandau , kde se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních Toskana  (16 €/2 hod.) Využít lze slaný bazén, sauny, venkovní bazén i vířivky, ... Ostatní se projdou po malebném lázeňském městečku, případně si zajdou na vyhlídku či posedí v cukrárně. Návrat na ubytování, večeře. 3. den: Ráno vyrazíme do oblasti Sprévského lesa , kde řeka Spréva vytvořila rozvětvenou síť kanálů. Mnoho kilometrů ramen řeky nechalo vyrůst mohutnému lesu a vzniknout jedinečnému biotopu. Do lesa lze po vodě vjet na podlouhlých lodích zvaných kahn (10 €) a zjistit, jak zde žijí původní obyvatelé (polabští Slované). Vyplujeme z malebného lužického města  Lübbenau , na pramicích poplujeme lesními kanály až do slovanské vesnice Lehde , kde zájemci navštíví skanzen lužických Srbů (5 €). V tomto termínu bude oblast nejspíše plná kvetoucích rhododendronů a azalek. Na zpáteční cestě ještě navštívíme zámecký park v  Kromlau , kde uvidíme unikátní stavby, včetně čedičového  Ďáblova mostu , jehož stavba trvala deset let, a hlavně překrásně rozkvetlou rokli, plnou různobarevných květů azalek a rhododendronů. Večer odjezd zpět do ČR. Návrat přes Liberec a Hradec Králové v pozdních nočních hodinách (Pardubice okolo 23.00**, Č. Třebová okolo 21.00), další dle trasy.

Další informace: Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen. Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit. Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.) Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Ubytování: hotel ****

2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ****hotelu Praha v Hřensku

Stravování: snídaně

2x snídaně (formou švédských stolů)

Doprava: autokarem

Zájezdovým autobusem s WC a klimatizací Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Hlinsko, Chrudim, Pardubice; + 200 Kč: Choceň, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Svitavy, Vysoké Mýto, Hradec Králové. Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

5 590 Kč
Základní cena od 5 590 Kč

Saské zámky, Míšeň, Drážďany a Českosaské Švýcarsko

Německo, Jetřichovice
Poznejte na našem novém zájezdu oblast jedinečného Česko-saského Švýcarska, kde během pěších tras i autobusových nebo lodních výletů poznáte nádhernou krajinu skalních měst i historická města a mohutné hrady a romantické zámky.
termín: 13.08.2019 délka: 5 dní
6 690 Kč
Základní cena od 6 690 Kč

Českosaské Švýcarsko

Česká republika, Jetřichovice
Výlet do divokého romantického kraje jehož působivé pojmenování vymysleli švýcarští malíři Anton Graff a Adrian Zing, kteří putovali v roce 1766 pěšky z Drážďan na hrad Königstein. Labské pískovce, mohutné tabulové hory, volně stojící skalní věže, lesy, louky a malebné soutěsky zde opravdu vytváří pohádkovou…
termín: 03.08.2019 délka: 6 dní
5 590 Kč
Základní cena od 5 590 Kč

Saské zámky, Míšeň, Drážďany a Českosaské Švýcarsko

Česká republika, Jetřichovice
Poznejte na našem novém zájezdu oblast jedinečného Česko-saského Švýcarska, kde během pěších tras i autobusových nebo lodních výletů poznáte nádhernou krajinu skalních měst i historická města a mohutné hrady a romantické zámky.
termín: 13.08.2019 délka: 5 dní

Nabízí

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Cestovní kancelář Lenka Čížová, ČiLe

Hýblova ulice 286
56002 Česká Třebová
telefon: 777025093

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Berlín 9 °C
Berlin-Tegel 10 °C
Drážďany 10 °C
Duesseldorf 7 °C
Frankfurt 5 °C
Hamburg 9 °C
Koeln / Bonn 8 °C
Mnichov 5 °C
Nuernberg 8 °C

Základní informace

Německo

Německo
Hlavní město: Berlín
Počet obyvatel: 82 539 084
Měna: EUR
Rozloha: 356,780 km2

Místopisy

  • Berlín

    Hlavní město SRN leží v jezernaté, nížinné krajině Braniborska. Po 2. svět. válce byl Berlín rozdělen na 4 okupační sektory - z vých. sektoru se stalo hl. město NDR, ostatní…

  • Hamburk

    Hamburk (celým názvem Svobodné a hanzovní město Hamburk) je německou spolkovou zemí a zároveň druhým největším městem v Německu a sedmým největším v Evropské unii. Žije v…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://nemecko.vasezajezdy.cz/zajezdy/ceskosaske-svycarsko-s-vyletem-do-sprevskeho-lesa-513854/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://nemecko.vasezajezdy.cz